Jak často bychom měli provádět čištění vířivky

Stále více lidí si kromě bazénu pořizuje na zahradu i vířivku. Je celkem pochopitelné proč. Vířící teplá voda je rozhodně příjemná a poskytuje jemnou masáž, která skutečně dokáže uvolnit ztuhlé svaly. Avšak aby nám dlouho vydržela, je nutné se o ni také dobře starat.

Součástí péče by mělo být mimo jiné také pravidelné čištění vířivky http://servisvirivychvan.cz/sluzby/servis-van/. To je dokonce ještě důležitější než u klasického bazénu. Důvodem jsou především trysky, které se mohou velmi snadno ucpat. Otázkou však je, jak často by měla být tato údržba prováděna.

vířivka v aquaparku

Na tuto otázku bohužel nelze dát jednoznačnou odpověď. Závisí totiž na mnoha faktorech. A tím nejdůležitějším je četnost jejího používání. Jednoduše řečeno, čím více ji používáme, tím dříve se zašpiní. To ostatně platí prakticky o čemkoliv. I když totiž budeme opatrní, stále nám vypadávají vlasy a odlupují se částečky kůže. A co to vše může ve větším množství způsobit, asi není potřeba říkat.

Dále je to také tvrdost vody. Čím je totiž tvrdší, tím více drobných částeček obsahuje a tím více se bude tvořit vodní kámen. Ten není problémem u většiny klasických bazénů, kde máme chladnější vodu, avšak v případě vířivky s teplou vodou je nutné s jeho tvorbou počítat.

domácí vířivka

Samozřejmě záleží také například na teplotě vzduchu. Horké počasí je totiž ideální pro vznik řas a sinic, které se rozhodně neomezují jen na klasické bazény. I ony ve větším množství mohou vést k ucpání trysek, případně k jejich úplnému rozbití.

To vše je tedy nutné zvážit, než si stanovíme interval, v jakém budeme naši vířivku čistit. Zde je dobré si pamatovat, že je mnohem lepší častěji a zbytečně, než méně často a v příliš dlouhém intervalu. Jistě, sice to vše něco stojí, avšak věřte, že tato pravidelná údržba dokáže skutečně prodloužit životnost vašeho zařízení. V dlouhodobém horizontu se to tedy rozhodně vyplatí.