Jaká světla jsou ta pravá?

V dnešní době už není nic divného na tom, že se svými motorovými vozidly přemísťujeme z místa na místo i za tmy, v mlze a jiných nepříznivých podmínkách. Což může nejednou znamenat i nemalý problém; protože doprava na mnoha místech naší země houstne, na opuštěných vedlejších komunikacích pro změnu nejednou hrozí srážka s nějakým tím divoce žijícím tvorem nebo problémy způsobené ne zrovna ideálním stavem vozovky. A o tom, co nejednou dokážou dělat za ‚psí kusy‘ chodci nebo jiní řidiči, nejednou jsoucí navrch pod vlivem alkoholu či drog, ani nemluvě.
noční provoz dálnice
Prostě je třeba učinit vše, co je možné, aby takový docela obyčejný řidič dojel do cíle své cesty bez úhony. A jestli je něco za špatné viditelnosti naprosto nezbytné, je to takový svit reflektorů, který ukáže řidiči vše, co by ho mohlo ohrozit, a který naopak signalizuje všem ostatním účastníkům silničního provozu, že tu to auto je a jede.
Jistě, autožárovek už se u nás dnes nabízí spousta druhů, značek a cenových relací, ale mnohé z nabízeného rozhodně nejsou .
Protože mnohé z toho, co se u nás prodává, jsou jen laciné a mizerné atrapy autožárovek. Něco, co sice svítí, ale nevydrží to moc dlouho. A ten z řidičů, kdo se rozhodl s vidinou několika ušetřených korun koupit pro svého plechového miláčka toto, pak nejednou pomyslně a možná i ne pomyslně zapláče.
Zatímco ten z řidičů, jenž má – jak se říká – pod čepicí, už dávno ví, že se v tomto ohledu rozhodně vyplácí vsadit na kvalitu renomovaných značek. Protože je nasnadě, že sice jde o dražší zboží, jenže je toto zpravidla o hodně trvanlivější než kdejaký podřadný brak a rozhodně levnější než následky, jež může přinést případná nehoda, zapříčiněná jenom a pouze tím, že řidič uviděl něco až příliš pozdě na to, aby s tím ještě mohl něco udělat.
porsche v dešti
Kvalitních autožárovek je u nás už dnes na trhu dost a dost a každý si tak může vybírat. A pokud si vybere správně, může si být daleko jistější tím, že uvidí dobře na cestu, že nebude neviditelným pro ostatní a že se tak nakonec shledá v cíli s těmi, s nimiž se tam měl v úmyslu sejít.
Což v dnešní době při situaci, jež v naší dopravě panuje, není ani zdaleka samozřejmost. Jak hravě zjistíte, podíváte-li se na televizní zpravodajství nebo se začtete do řádků černých kronik.
Protože havárie už jsou dnes něčím, co nikdo nepovažuje za senzaci. Jsou to každodenní naprosto zevšednělé záležitosti, jež nikoho nevzrušují.
A kdo by se chtěl ocitnout na místě těch, kteří havarovali, že? Ať už by to odnesly jenom plechy nebo naopak museli být povoláni i ‚havrani‘.