Je lepší se stěhovat svépomoci nebo s firmou?

Každé stěhování je stresující záležitost. A to nejen kvůli tomu, že se přesunujete do nového prostředí, kde budou úplně jiní lidé, ale i samotný proces stěhování je dost vysilující. Pokud jste jen sami nebo v páru, není to taková hrůza, ale jakmile máte i děti, může se to zvrtnout v noční můru. Nejenže jsou děti neposedné, ale hlavně mají také svých věcí více než dost, a to i v případě, že jsou ještě malé. A všechny přepravit na jeden zátah rozhodně není žádná legrace i přesto, že máte vhodné auto a kupu kamarádů, kteří vám rádi podají pomocnou ruku. I z toho důvodu se mnoho lidí rozhoduje využít profesionálních služeb ve formě stěhovacích firem.

Plný stěhovací vůz

V případě, že se rozhodnete využít firmu, hodně věcí vám to ulehčí. Nemusíte se tolik starat o logistiku ani se příliš namáhat se samotným přenášením věcí. Navíc, opravdu kvalitní stěhováci umí zabalit i ty nejkřehčí drobnosti tak, aby se ani při nešetrném zacházení nerozbily, což umí jen málokterý laik. Také odpadá nutnost shánět dodávku nebo jiné vhodné auto. Každá stěhovací firma má minimálně jeden specializovaný vůz, do kterého dokáže nacpat prakticky celý byt se vším všudy. Tak kde je potíž? Inu, stejně jako každá kvalitní služba, i profesionální stěhování něco stojí. Často to nejsou malé sumy, zvláště, pokud se chcete stěhovat do jiného města. Navíc ani při využití profesionálů ne vždy vše probíhá tak jak by mělo.
Stěhování nalehko

Ušetříte, ale čeká vás dřina

Když se do stěhování pustíte sami, bude vás to stát jen benzín, možná pár piv pro kamarády a hodně úsilí. Záleží samozřejmě, kolik toho máte. V případě, že vlastníte jen pár skříní, je zbytečné volat stěhovací firmu. To můžete zvládnout klidně sami. Ovšem máte-li byt plný nábytku, počítejte s tím, že se s jeho přenášením pořádně zapotíte. Často takové svépomocné stěhování trvá i déle než pouhopouhý jeden den. Je to namáhavé, ubíjející a nechce se vám do toho, ale na druhou stranu je to levnější, než kdybyste chtěli využít profesionální služby.