Bezpečná cesta do bazénu

Pomocníkem jsou schůdky

U každého bazénu by určitě měly schůdky být, aby zajistili bezpečný vstup i výstup z bazénu. Kvalitní bazénové schůdky jsou k dostání k různým typům bazénů.

Zahradní bazény umí zpříjemnit teplé letní dny a jejich ceny už jsou v posledních letech cenově velmi příznivé. Jsou už prakticky na každé zahradě, ale na schůdky mnoho lidí zapomíná.

bazén7

Správná volba materiálu a přizpůsobení dětem

Nejrozšířenějším materiálem na bazénové schůdky je leštěná nerezová ocel a plast. V mnoha případech jde o kombinaci obou materiálů. V některých případech se pro tu část schůdků, která se nedotýká vody může použít jako materiál dřevo. To je příjemné na dotyk a dobře vypadá. Takové schůdky jsou k vidění u nadzemních bazénů. K zabudovaným bazénům se volí pouze nerezové schůdky, které připomínají tvarem žebřík. Pokud jsou v rodině děti, schůdky by měly mít madla tak široká, aby je obepnula dětská ruka.

bazén6

Stabilita na prvním místě

Tím nejdůležitějším faktorem schodů je jejich stabilita. Pokud schůdky obsahují plast, ten by měl být tvrzený, aby nedocházelo k ulomení okrajových částí a k praskání. Spoje by měly být pevné a hladké, hrany zaoblené. Všechny plastové díly by měly mít protiskluzovou úpravu povrchu.

Při výběru schůdků si také zkontrolujte nosnost, kterou mají. Tento údaj se nevyplatí podceňovat.

Velikost schůdků

Aby byly schůdky dobře použitelné, kromě stability a kvalitního materiálu je dalším podstatným faktem i rozměr schůdků, a to jak výška, tak šířka. Výška se samozřejmě vybere podle výšky bazénu. Malé schůdky by byly nepoužitelné a velké jsou zase nepraktické a obtížně použitelné. Šířka zase rozhoduje o pohodlí při používání.

Bezpečný provoz jako základ

Při výběru schůdků je hlavní jejich bezpečné a pohodlné používání, vzhled není tak důležitý. Pokud to jde, zkuste si schůdky, jak vám budou vyhovovat.