Kouzlo moderních technologií

PC

Různorodá aktivita

Mezi moderní zařízení, která využívá spousta lidí po celém světě můžeme zařadit počítače a mobily. Je však zapotřebí podívat se na to, jakým způsobem je využíváme a jestli pro nás mají nějaký přínos. Je mnoho lidí, kteří je vyživují v práci, kde se bez nich neobejdou. Není se čemu divit, protože vzhledem k možnostem takového počítače je tato technika využívána v různých firmách. Pomáhají v malých firmách, ale i velkých společnostech, které třeba posílají stroje do vesmíru.

psaní na počítači

Při práci je výhodné dělat si přestávky, kdy si od obrazovky odpočineme, což uleví očím, mysli a také naší páteři. Práce a studium má na těchto zařízeních význam. Ovšem potom jsou činnosti jako bezmyšlenkovité sledování sociálních sítí, což na nás může mít na opak negativní vliv. Mohlo bychom místo toho dělat řadu produktivnějších věcí. Samozřejmě když nad nimi strávíme nějakou tu chvilku během dne, tak se nic nestane, a naopak se mužem příjemně odreagovat.

Strávený čas

Ten se často řeší u dětí, protože ty mají k elekronice snadný přístup. Rozhodně bychom ji neměli zakazovat úplně, protože je důležité, aby s ní dobře uměli pracovat, protože dnes se hodně používá i v běžném životě, škole a zaměstnání. Není však dobré, když u ní sedí od rána do večeře. Můžeme jim proto nastavit rodičovskou kontrolu, která jim dovolí být na zařízení jen určitou dobu a taky se dají zakázat některé programy dle libosti. Zamyslet bychom se měli i my, protože je běžné, že třeba dospělí tráví zbytečně moc času na sociálních sítích.

práce za počítačem

Zde také záleží na tom, jak čas trávíme, protože požívání v rozumné míře je něco jiného než bezmyšlenkovité prohlížení jednoho příspěvku za druhým. Existují také různé události, kdy si skupina lidí dá detox a na nějakou dobu třeba úplně přestanou požívat sociální sítě. Taková pauza i třeba od elekroniky je přínosná a budeme mít i více času na své zájmy a koníčky.