Herní notebook nebo herní stolní počítač? Dilema?

PC

První věc, kterou si musíte rozmyslet, je asi ta nejzásadnější. A to, zda chcete hrát pouze z pohodlí domova a nebo je pro Vás vyhovující hraní her na více místech a tím pádem časté stěhování hracího zařízení. Pokud vyberete první variantu, je ideální stolní počítač. 

Má i spoustu výhod oproti notebooku.
Pojďme si je společně projít.

  • je výkonnější, co se týká grafiky a procesoru
  • lze mít vícero disků, u notebooků je možnost maximálně dvou
  • většinou nižší cena
  • možnost průběžného vylepšování po částech, dle potřeb a přání
  • vysoce ergonomický díky velkému monitoru, kvalitní klávesnici a herní myši, které Vám poskytnou větší pohodlí pro Vaše záda, ale tyto tři věci si musíte dokoupit

herní počítač

A co herní notebook a jeho výhody? 

  • je přenosný
  • není nutné nic většího dokupovat, pouze herní myš

Stolní počítač má jistě výhod a plusů více. Ale nezoufejte, pokud Vás to táhne ke koupi herního notebooku. Není to vůbec špatná volba. V poslední době se na jejích výkonnosti usilovně pracuje. A už nyní jsou na trhu takové, které jsou opravdu dostačující i na hraní na profesionální úrovni. A pokud Vás tíží otázka ergonomie u notebooku, tak věřte, že i to má z části své řešení! Při hraní ve vlaku se jistě ergonomie řešit moc nedá, maximálně zakoupením pohodlného polštářku za krk a podobné vychytávky.

psaní na notebooku

Je ale spousta míst, při kterých se dá pohodlí pro Vaše záda vylepšit a získat ho tak i při sezení u notebooku. Je dobré zainvestovat do kvalitní židle a stolu, který bude ve správné a potřebné výšce. Takže v domácím prostředí lze udělat maximum tímto způsobem. Nebo lze zvolit kombinaci notebooku a počítače. Například přikoupením prostorné klávesnice k notebooku. Na internetu je o tom spousta informací. Záleží pouze na Vás, Vašich požadavcích, přáních a prioritách. Tak který typ elektroniky u Vás a Vašeho koníčku zvítězí?