Které města nevynechat

Každý preferuje jiný druh dovolené. Někdo má rád klidné dovolené někde na vesnici a někdo potřebuje dovolenou trávit v rušném velkoměstu. Co by Vám nemělo ujít?

Jak se říká – sto lidí má sto chutí. U dovolené to platí také. Někdo vyhledává dovolené v zahraničí v klidné vesnici třeba i desítky kilometrů od rušného místa u pláže. Pokud dotyčný zatouží po moři tak si tam prostě zajede. Poté jsou ti, co za dovolenou vidí a týden plnou párty, nakupování v obchodech a neustálého válení u moře. Ty si pak hledají pobyty v hotelech, které jsou nejlépe rovnou na pláži a co v největším přímořském letovisku. Ať už jste takový nebo onaký cestovatel jsou místa, které byste z pozice cestovatele měli navštívit. O jaké se jedná? 

cestování

Slovinsko se dostává do popředí

Slovinsko se v poslední době stává čím dál více oblíbenou destinací. Nabízí nejen moře, ale také takové perfektní východisko pro výlety do Chorvatska nebo do Itálie. Do obou zemí to má opravdu za rohem. Pokud se do Slovinska dostanete určitě za zkouknutí stojí Lublaň. Jedná se o hlavní město Slovinska a pokud máte rádi historii určitě si zajeďte podívat na Lublaňský hrad nebo třeba ZOO. 

Itálie a její renesance

Itálie je sice profláknutá země, ale nabízí toho opravdu mnoho. Kromě skvělé gastronomie, moře můžete navštívit i mnoho úžasných památek. V Itálií byste neměli vynechat Florencií, která Vám nabídne nejen historií, ale také romantiku. 

lisabon

Portugalsko 

Pokud se přesuneme jižněji dostaneme se do Portugalska. I zde byste neměli vynechat hlavní město Lisabon, kterým Vám pojede historická tramvaj s číslem 28. V Lisabonu se bude velmi líbit i těm cestovatelům, které milují noční život, protože ten v Lisabonu opravdu žije.  Ale i třeba takové Švédsko nabízí skvělý cestovatelský ráj i když o trochu studenější než předešlé typy. Ať už si vyberete jakýkoliv cíl, vždy je potřeba si to náležitě užít.