Dovolená v České Republice

Česká republika nabízí spoustu zajímavých míst a možností ke strávení letní i zimní dovolené, pro sportovce i nesportovce, milovníky turistiky nebo vyznavače klidnější a odpočinkové dovolené. Ubytovat se můžete v některém z útulných rodinných penzionů nebo hotelů v krásném horském prostředí.

Odtud pak můžete podnikat výlety do všech světových stran, projít si turistické stezky a poznat zajímavá místa a zákoutí. V parných letních dnech se můžete osvěžit třeba v horských jezírkách nebo říčkách.
Milovníci cyklistiky jistě ocení spousty cyklostezek, které jsou rozesety po celé České republice. Poznávání krásné okolní krajiny tak můžete spojit i se sportem a zlepšit si tak svoji kondici.
 
Za přírodou i za památkami
Podnikněte takovou malou poznávací cestu a vyjeďte si třeba za krásami českých historických památek. Možností je neomezeně. Můžete navštívit známé i méně známé hrady, zámky a zříceniny, projít se historickými městy, pokochat se historickými stavbami. Rozšíříte si tak vaše obzory a poznáte spousty nových kulturních památek. Historické památky můžete třeba navštívit v případě nepříznivého počasí a až se zase vyčasí, můžete poznávat krásnou českou krajinu třeba z cyklistického sedla.
 
Pronajměte si chatu a užívejte si klidu a soukromí
A pokud zrovna neholdujete ubytování v hotelu nebo penzionu a máte rádi větší klid a soukromí, pak můžete využít možnosti pronajmout si přes některou cestovní kancelář vybavenou chatu, kde naleznete to, co potřebujete pro strávení vaší klidné dovolené.

Chaty bývají různě vybavené, někdy mají i na zahradě bazén a vám tak nebude nic bránit v tom, abyste vaši letní dovolenou strávili přesně podle vašich představ.

Proto i když se letos nevydáte k moři, ale zůstanete doma, v Čechách, nezapomeňte, že i tato vaše dovolená může být báječná a naplňující.