Vyzkoušejte Nordic Walking

Nemáte rádi cvičení v uzavřených prostorech? Nebaví vás pravidelně chodit do fitness centra a platit za to případně drahé poplatky. Ovšem jak začít efektivně pracovat na svém těle a při tom se příliš netrápit? Možná mám pro vás řešení.

Nordic Walking je v překladu Severská chůze. Jedná se o sportovní chůzi se speciálními holemi. Řadí se mezi rekreační sporty, ale zároveň je vhodný jako rehabilitace nebo zdravotní prevence. Výhodou je především jeho provozování, které je na čerstvém vzduchu. Zkrátka procházka v přírodě, což rozhodně dokáže obohatit. Dalším plusem je, že jej lze praktikovat v každém věku bez fyzické zdatnosti. Zapomeňte na vytvořené mýty, že je to určeno pouze pro osoby starší generace.

Technika Nordic Walking

Není vůbec složitá. I když pravdou je, že má svoje pravidla, která by se měla dodržovat. Jen tehdy uvidíme skutečně výsledky. Při správné technice se totiž zapojí až 90% svalstva, což je ohromující výkon. Když přibližně hodinku si vyčleníte na takovou procházku, můžete spálit až 600kcal. To je velmi pozitivní na úbytek přebytečných tuků.

Samozřejmě jako každý sport vyžaduje nějakou finanční investici, ani zde nezůstaneme stranou. Pro správnou techniku si musíte pořídit správné hole. V každém obchodu se sportovním zaměřením vám poradí, jaké jsou nejvhodnější. Nejsou drahé, ale bez nich to opravdu nepůjde. Díky nim totiž přenesete část své hmotnosti na svaly paží a tím odlehčíte nohy. Samozřejmě tím šetříte vaše klouby od větší námahy. Dále vám pomohou k narovnání zad při chůzi.

Jak začít

–          Koupit si správné hole a nastavit jejich výšku na vaši postavu. Každá hůlka je opatřena poutkem, které umožňuje přenesení síly na hole a zapojí i články prstů.
–          Navštívit kurz nebo alespoň shlédnout na internetu instruktážní video, jak správně chodit – tato chůze, abyste využili správné techniky má svoje pravidla, která se nenaučíte přirozeným způsobem.
–          Obout vhodnou obuv do přírody.
–          Rozhodnout se a jít.
Při dvou procházkách týdně, které trvají přibližně 1 hodinu, můžete pak vidět velký pokrok a změnu na svém těle.