Suzuki Ignis není jen běžný automobil

Výroba a prodej vozu Suzuki Ignis byla ukončena před téměř deseti lety. Nyní stále zažívá návrat a to ve zcela novém provedení. Vše je od základu pozměněno. Suzuki Ignis je k dostání i u nás v ČR. Mini SUV, které vás však doveze tam, kam potřebujete. Nejen v případě potřeby jízdy v kopcovitém terénu.
 suzuki model
Japonský automobil s okázalým designem
 
Vše se nese tak trochu na vlnách retro stylu. Alespoň na první pohled tak působí. V rámci standardní výbavy nechybí bezpečnostní systémy na udržení jízdy v pruhu apod. Suzuki Ignis má sedmipalcový dotykový displej a schopnost sloučení multimédií s mobilním neboli smart telefonem. Na palubě rovněž se nachází autonomní brzdový systém, který využívá dvojici kamer prostřednictvím zadního zrcadla. Pochlubit se může i LED světlomety či vyhřívanými předními sedadly.Z pohledu je evidentní viditelná zkosená záď, což činí automobil ještě více zajímavějším. Rovněž v inovativní podobě je kratší karoserie, než byla u původního typu. I když se může zdát malou jezdící japonskou škatulkou, dokáže však mnohé!
 
V interiéru automobilu nechybí samozřejmě ani klimatizace, startovací tlačítko apod. Vyzdvihnout je třeba odkládací prostory, který tento malý vůz má, stejně tak dostatek potřebného prostoru. Nechybí ani navigace v rámci vybavení. Do relativně malého vozu se vejde zkrátka mnoho.
 
Výkonnost aneb kolik koní se prohání pod kapotou?
 
Japonská automobilka Suzuki sází na jednoduchost. To platí i pro model Ignis. Vzhledem k tomu, že se jedná o mini automobil, je vybaven sice jediným motorem, avšak výkon 66 kW je na tento typ vozu slušným provedením. Kombinace je reálná pouze s mechanickou převodovkou. Toto kompaktní SUV vozidlo váží jen něco málo před devět set kilo, což je pro dnešní vozidla dostupná na trhu spíše vzácností.
 řadící páka
Japonský krasavec je ideální do města
 
Sice Suzuki Ignis nelze považovat za piráta silnic. Není sice absolutním trhákem, avšak má své bezkonkurenční přednosti. Kromě okázalého designu i kvalitně vybavený interiér. A především motor! Nejen že udává patřičný elán automobilu, ale vyniká zejména svou nízkou spotřebou paliva. Tudíž se stává vítaným společníkem právě do městských ulic. V tomto SUV drobkovi neboli mini automobilu převažují pozitiva.
 
Avšak tento japonský borec si poradí i s ostřejší zatáčkou i při vyšší rychlosti jízdy. Podmaní si řidiče především svou ladností a celkovou kvalitní obratností.