Před stěhováním bytů (nejen) v Praze by vás měl navštívit zástupce stěhovací firmy

Nepodceňujte návštěvu technika

Sjednání stěhovacích služeb u specializovaných firem lze provést více způsoby. Ten nejvíce obvyklý je telefonní rozhovor, s upřesněním v e-mailové komunikaci. Tímto způsobem lze poměrně dobře podchytit vše podstatné, co firma potřebuje vědět, ale nic nenahradí osobní setkání se zástupcem firmy, který si prohlédne situaci přímo na místě, a to nejlépe i tam, kam se stěhujete. Co vše je předmětem schůzky technika stěhovací firmy u vás doma?

stěhování na zeměkouli

Jak to bude s parkováním – jedna z prvních věcí, na kterou se bude technik ptát. Je možný vjezd většího vozidla přímo před dům? Je nutné zajistit předem placené parkovací místo na městském magistrátu? Bude možné případně místo v daný den fyzicky ohraničit? Fyzická zábrana je někdy nutná, jsou lidé, co jsou schopni vám zaparkovat i tam, kde máte jen cedulku s upozorněním pronajatého parkovacího místa.

krabice na stěhování

Potřebujete demontovat a znovu smontovat nábytek? Stěhovací firma stěhování bytů Praha http://www.odnesto.cz/stehovani-domacnosti/ zajišťuje i tyto práce, hodí se to hlavně u kuchyní a vestaveb na míru.

Máte dost krabic a výplňového materiálu? Když je neseženete v supermarketech, dají se pronajmout nebo zakoupit ve specializovaných e-shopech.

Co vše se stěhuje – zevrubný odhad počtu věcí a rozsahu stěhování udávaný po telefonu nebo mailem může být velmi zkreslený. Fyzický kontakt s technikem je tedy přímo klíčový, aby bylo možné provést (nezávaznou) kalkulaci služeb. Zároveň se na místě odhalí některé skryté překážky a komplikace, např. starožitnosti, křišťálové lustry, úzká dveřní futra, těžké skříně, trezory a stroje, úzké schodiště, využití schodolezu, kluzká podlaha, dlouhé a atypické metrážové koberce a mnohé další.

Sběrný dvůr – technik se vás také zeptá, zda se nepotřebujete něčeho zbavit a odložit to na sběrné stanoviště. Tyto věci musí být dobře označeny a umístěny mimo ostatní stěhované předměty.