Správnou funkci prostaty pomohou obnovit i přírodní léky

Prostata je ryze mužský orgán, má za úkol vytvářet dostatek tekutiny pro zdravý vývoj spermií a poskytovat jim potřebné výživové prvky. Bez funkční prostaty by v podstatě nebylo možné oplození vajíčka uloženého v ženské děloze. Problém s prostatou však nastává zejména v pozdním věku, kdy dochází k jejímu zvětšování a tzv. zbytnění. Tehdy natolik obepíná močovou trubici, že způsobuje potíže s močením, moč odtéká velmi pomalu, někdy je to i bolestivé a nepříjemné a je to spojeno s řadou nepříjemností psychických, např. s častým močením v noci nebo náhlým nutkáním na močení na cestách dopravními prostředky. Naštěstí existují přírodní medikamenty, jak těmto problémům předcházet, nebo je léčit.

milostný akt

Než půjdete k lékaři, vyzkoušejte přírodní léčbu

Hořčík a dostatek HCl – dodávejte do organismu dostatek hořčíku, aby se vápník neusazoval, kde nemá, což může být i případ problémů s prostatou. Zároveň dbejte na správné trávení, zvláště pak na dostatek kyseliny chlorovodíkové HCl v žaludku – na to pomáhá např. syrová čerstvá červená řepa nebo kajenský pepř.

žena a muž

Detoxikační superpotraviny – prostatu potřebujete nejen vyživit, aby se regenerovala, ale i zbavit odpadních látek. K detoxikaci lze využít různé přírodní prostředky, ovšem neměli byste vynechat naklíčené rostliny s vysokým obsahem chlorofylu, např. mladý ječmen.

Vrbovka úzkolistá – velkým pomocníkem je již po staletí v některých zemích tato krásná rostlina s růžovými květy. Prodává se např. jako fermentovaná pod názvem „Ivan čaj“. Vrbovka zároveň pomáhá i s chutí na sex a s problémy s erekcí a mimo jiné omezuje vliv stresu na organismus.

Adaptogenní bylinky – na problémy s funkcí prostaty, zejména v období prevence, můžete užívat některou z adaptogenních bylin, jako je Ženšen či Ashwagandha nebo Rhodiola rosea (Rozchodnice růžová). Jsou to velmi účinné přírodní zdroje, které organismus využije i pro další neduhy, jistě ne náhodou se např. Ženšen nazývá Všehoj.