Větráte dostatečně?

Není nic horšího, než když vám věčně ve vašem paneláku něco smrdí. Vejdete do vchodových dveří domu a cítíte vlhkost a pachy. Příčin může být několik.

Některé věžáky jsou stavěné tak, že mají schodiště uprostřed domu, což znamená že schodiště je celé schované uvnitř a na chodbách nejsou žádná okna. V takových domech má většina obyvatel dole v poštovní schránce schovanou svíčku a sirky, protože když nejde proud, tak nejezdí výtahy a vy musíte tou tmavou chodbou po tmě pěkně nahoru po schodech. Výpadky proudu jistě nejsou časté, mnohem nepříjemnější je, že chodba se nedá větrat, https://www.lepebydlet.cz/umite-spravne-vetrat což problém být může. Nezřídka se najde soused, který občas v kuchyni něco připálí a co udělá? Otevře dveře na chodbu, aby udělal ve svém bytě průvan. Jenže často tím akorát vyžene smrad na společnou chodbu, kde, když tam nejsou okna, se bude spálenina držet skutečně dlouho.

věžák

Problém na takovém vnitřním schodišti mohou být i kuřáci. Většinou je sice zakázáno ve společných prostorách kouřit, ale málokdo to dodržuje a uhlídat to, to byste museli mít na chodbách kamery. Dalším problémem v domě může být, že WC a koupelny sice jsou odvětrávané, ale ventilátor akorát nasává vzduch a pouští jen do společné šachty, která vede většinou za zdí WC a tím pádem to, co se má odvětrat se může dostat do všech WC nad vámi. Dobře udělaná vzduchotechnika v domě odvádí z každého bytu výpary a nelibé vůně samostatně rovnou na střechu domu a tam silný ventilátor vypustí vše z domu do ovzduší.

vzduchotechnika

Mít funkční vzduchotechniku, to chce udělat odborný výpočet výkonu ventilátorů, a hlavně po instalaci se pravidelně starat o revize vzduchotechniky. Máte v domě problém se zápachem, máte v bytě zvýšenou vlhkost a v zimě vám vzniká na zdech plíseň? Špatně větráte a možná používáte málo odvětrávání kuchyně, koupelny a WC. Nedovolte pachům, aby vám kazili komfort bydlení, pořiďte si do domu kvalitní vzduchotechniku.