Zahrada proměněná k nepoznání

Jaro je neodmyslitelně tady, je tedy nejvyšší čas vrhnout se na přestavbu zahrady. Pojďme si tedy společně ukázat několik nápadů, jak ze zahrady vytvořit místo, kam se bude radost navracet. Možná i vás sluneční paprsky a zelenající tráva přivádí na nápady, které byste chtěli ještě před příchodem léta venku na zahradě zrealizovat. Často se nám v hlavách rodí nápady, které jsou našemu srdci bližší a pomoc odborníků pak téměř nepotřebujeme, inspirace se ale hodí vždy.

občerstvení na zahradě

Proměňte práci na zahradě v zábavu

I ta sebemenší zahrada potřebuje trochu péče a lásky a také stále se opakující zvelebovací práce, do kterých se chtě nechtě budete muset vrhnout. Přitom úpravy na zahradě vyžadují ještě nějakou tu fyzickou námahu navíc. Kopání, rytí nebo sázení…snažte se na těchto činnostech najít vždy něco pozitivního. Nejenom že vaše zahrada bude po těchto činnostech vypadat reprezentativně, ale to i vaše postava. Námaha, kterou absolvujete při úpravě zahrady se tak vyplatí dvojnásob. Proč plánovat a odkládat, vezměte do ruky náčiní a pusťte se do práce ještě dnes.

Šikovný um se musí využít

Zahradníci s fortelem se nemusí ostýchat a rovnou se pustit do rozsáhlejšího projektu. Kamenná dlažba už není, co bývala, je potřeba vyměnit několik prken na terase? Dejte se do práce! Porozhlédněte se v kůlně nebo na půdě a vdechněte starému harampádí nový život. Jistě vás překvapí, jak se dá zrenovovat staré jízdní kolo nebo nevzhledný starý košík.

Koutek na hraní

velká trampolína

Každá zahrada by měla nabízet i koutek, který bude patřit pouze dětem. Prolézačky, klouzačka s houpačkou nebo trampolína 366 jsou ideální volbou pro takový prostor. Děti si zde užijí spoustu zábavy, a kdo ví, třeba si tento prostor oblíbí i dospělí. Ti si určitě také čas od času vyzkouší zaskákat na trampolíně. Společně trávený čas je totiž k nezaplacení.