Komu zasílat svatební oznámení

Svatba je, nebo by alespoň měla být, tou nejradostnější událostí v životě každého páru, s výjimkou narození dítěte. Je tedy samozřejmé, že ji každý chce mít tak perfektní, jak to jen jde. K tomu však patří i spousta práce a povinností. Většinou je však děláme s radostí.

svatozn1

Mezi ně patří například výběr svatebního dortu, výběr místa, kde se svatba bude konat, a také povinnost rozeslat svatební oznámení. Právě u té poslední se po chvíli člověk asi zarazí. Na začátku se to zdá jako velmi jednoduchý úkol, pak ale znejistíte. Komu všemu je vlastně máte poslat? Toto je potřeba naplánovat předem, neboť je nutné jich nechat vytisknout patřičný počet. A rozhodně by nebylo dobré, kdyby se na někoho nedostalo. A stejně tak byste asi nechtěli, aby vám jich desítky zůstaly ležet v šuplíku. Základem tedy je udělat si seznam.

V první řadě samozřejmě záleží na tom, jak velkou svatbu budete mít. Je totiž dobré zaslat je všem svatebním hostům, ať už je to kdokoliv. Dále pak samozřejmě blízcí příbuzní, především tedy rodiče, a to bez ohledu na to, zda se svatby zúčastní, či nikoliv. To samé platí i o prarodičích (všech čtyřech párech) a případných sourozencích.

svatozn2

Výše uvedené jsou samozřejmě ti, na které byste neměli zapomenout v žádném případě. Avšak co třeba přátelé, nebo kolegové v práci? Zde je situace složitější. Záleží totiž na tom, jak dobří přátelé jste. Ty nejbližší jste nejspíš na svatbu pozvali, avšak co ti ostatní? Jak již bylo řečeno, záleží hlavně na tom, jak blízcí si jste.

Pokud jde o kolegy, pak rozhodně platí, že všeho s mírou. I když jste z nastávající svatby nadšeni a chcete, aby to všichni věděli, rozhodně se vyhněte tomu, že budete rozdávat svatební oznámení po celém oddělení, či ještě lépe po celé pobočce. Vyberte jen pár svých nejbližších spolupracovníků. Věřte, že to bude stačit.