Dřevěná postel je nadčasový výrobek

Postele z masivního tvrdého i měkkého dřeva jdou dobře na odbyt již desítky let vzhledem k tomu, že jde o výrobky prověřené mnoha pozitivními zkušenostmi. Dřevo je tradiční materiál a o jeho výhodách jen málokdo polemizuje. Nábytek, hračky a bytové doplňky z masivu jsou navíc nadčasové a lze je dobře sladit s okolním prostředím bytového interiéru.

dřevěné obložení

Pevnost a stabilita

Jedním z hlavních důvodů, proč si vybrat právě masiv, jsou jeho mechanické vlastnosti. I měkké dřevo je pevnější a trvanlivější, než lisovaná deska lepená z pilin syntetickou pryskyřicí. To se týká i samotných spojů, kam pronikají ocelové vruty. V dřevotřísce se dříve rozviklají a je pak velmi obtížné, ne-li nemožné spoje zpevnit tak, aby se výrobek nekýval a neviklal.

Nábytek vybíráme i očima

Z praktického hlediska je vzhled dřevěné postele Dřevěný nábytek borovice masiv zanedbatelnou skutečností, ale co si budeme nalhávat, nábytek také vybíráme podle toho, zda se nám líbí, už vzhledem k tomu, že se na něj budeme dívat poměrně dlouhou dobu, někdy i desítky let. Výrobek by tedy měl plnit i funkci estetickou.

jehličnatý les

A zde je poměrně jasným vodítkem přirozenost, která nahrává přírodním materiálům, zatímco ty syntetické odsouvá do pozadí. Co naplat, mnohem atraktivnější pohled je na přirozené dřevěné letokruhy, nežli na laminátovou náhražku. Dřevo zkrátka nic nenahradí. Zároveň vnímáme psychologický jev přirozeného splynutí s přírodou, vždyť jsme také její součástí, ačkoli se tomu mnohdy podvědomě bráníme.

Výhodou dřevěných povrchů je i opracování do oblých tvarů bez ostrých hran a rohů, což lépe vypadá a zároveň snižuje nebezpečí vážného úrazu, zvláště v dětském pokoji. Dřevo je možné upravit mořením a lakováním, ale i barevným nátěrem, resp. nástřikem. I po opracování a lakování si však zanechává svou jedinečnou pachovou stopu – dřevo zkrátka dobře rozeznáte od laminované dřevotřísky i podle nezaměnitelné vůně.