Řešení na dosah ruky

Křivé zuby nebo jiné zubní problémy si zrovna člověk nevybírá a mnohdy ani je neovlivní. Přesto může s nimi něco udělat a zvítězit nad tímto ne zcela banálním problémem. Zuby, které se totiž rozhodly růst různým směrem, vyvolávají skutečné zdravotní problémy, které nejsou vůbec malé.

křivý chru

  • V místech, kde se překrývají, tak dochází k vyššímu ulpívání plaku a ten po čase si vybere svoji daň v nějakém zánětu, který jak všichni víme, není nijak příjemný a velmi bolestivý a to se nemusí týkat jen zubů. Celkově záněty jsou velmi nepříjemnou komplikací.
  • Křivé zuby dokonce mohou za špatný skus chrupu. To zase pro změnu vede k nadměrnému přetěžování některých zubů, které se přirozeně více opotřebovávají.
  • Jejich poloha není vůbec stabilní, jako u rovných zubů. Celý život se pohybují a také, když se nebudou léčit, tak se budou více a více křivit.
  • Dokonce to může mít vliv na celkovou psychiku člověka. Přece jenom rovný chrup dodá více sebevědomí.

zubařské křeslo

Kdo tedy pomůže?

V první řadě je nutné navštívit svého zubního lékaře, který celkovou záležitost posoudí a vydá určité doporučení. Pravděpodobně další kroky povedou na ortodoncii, kde se zdravotního problému ujmou odborníci, kteří provedou důkladnou analýzu a nabídnou další řešení. Například ortodoncie Praha PetrOrtho používá nejmodernější techniku, která pomohla nejednomu pacientovi ke krásnějšímu úsměvu. Zde se mohou navrhnout různé fixní nebo snímatelné aparáty, snímací fóliové systémy, což jsou v podstatě silikonová rovnátka. Také další atypické postupy a pomůcky, které povedou k úspěšnému vyřešení zubního problému. Ovšem, aby se vše zdařilo, tak to nezáleží jen na lékařích a pomůckách, ale především na samotném člověku, který má daný problém, protože ten konečný výsledek bude záviset na spolupráci s odborníky. Jedině taková souhra bude mít kladný výsledný efekt a to v každém věku. Od dětství, až do seniorských let.