Znáte produkty nebankovních institucí?

Nebankovní instituce sice nejsou zrovna jedničkami, co se poskytování úvěrů týče, rozhodně jejich produkty stojí minimálně za zmínku. Mnohdy se jedná o úvěrové produkty, které jsou podobné těm v bankách, ale nabízí žadatelům výrazně benevolentnější podmínky. Pojďme si alespoň některé úvěrové produkty v krátkosti představit.

sjednání úvěru

  • Spotřebitelský úvěr

Spotřebitelský úvěr je nejčastější produkt, pro který se lidé rozhodují pro nebankovní sektor. Určitě už jste někdy v minulosti zaznamenali reklamu na rychlé půjčky, které je možné získat i bez pomoci banky. Tyto úvěry jsou zpravidla sjednány velmi rychle a žadatel nemusí čekat dlouhé týdny, jako je tomu v bankovních institucích. O úvěr je navíc možné zažádat i online, pokud ale preferujete sjednání na pobočce, tak i to tyto společnosti nabízí. Potřebné peníze máte navíc k dispozici ihned při podpisu smlouvy nebo se vám nejpozději do druhého dne připíší na účet. Tento typ spotřebitelských úvěrů je tak ideální pro ty, kteří potřebují mít k dispozici potřebný obnos peněz v co možná nejkratší době. Ovšem u nebankovních spotřebitelských půjček je zapotřebí počítat s vyšší úrokovou sazbou, která se mnohdy šplhá vysoko nad 10%.

maketa domu

  • Půjčka bez úroku

Potřebujete půjčit menší obnos peněz jen na několik dní? Pak je pro vás ideální krátká půjčka, kde si půjčíte potřebný obnos peněz jen na několik dní/týdnů. Zpravidla se jedná o lhůtu kolem 14 dnů. Pokud jistinu splatíte k danému dni, neplatíte žádné úroky navíc. Skutečně tak vrátíte jen to, co jste si půjčili. V případě, kdy se vám nepodaří peníze včas vrátit, je úrok enormní. Nejedná se tedy o špatný úvěrový produkt, pokud nebudete meškat se splácením.

  • Americká hypotéka

Potřebujete hypotéku, ale banka vám vaší žádost zamítla? Hypotéka bez doložení příjmu nebo bez registru bude jistě tou správnou volbou.