Čím se zabývá firma Oilseed servis s. r. o.

V dnešní době existuje mnoho firem, které se zabývají nejrůznějšími činnostmi. A často nemusí ani jít o přímý prodej výrobků či služeb. Jedno však mají společné: snahu dosáhnout co nejvyššího zisku.

I proto některé z nich neoperují jen na našem území, nýbrž mají své zázemí i v zahraničí. Tyto si často volí anglický název. Přeci jen, angličtina je v současnosti nejrozšířenějším světovým jazykem, a rozumí mu nejvíce lidí. I mnoho mezinárodních konferencí je vedeno v angličtině, byť ta nemusí být mateřským jazykem ani jednoho z účastníků.

Příkladem takové firmy může být i Oilseed servis s. r. o. Jedná se o firmu se sídlem v Praze, která se věnuje importu různých zemědělských produktů, především pak z Indie, ale i jiných zemí. V současnosti je například největším dovozcem pistáciových ořechů do České republiky.

pistacie1

Jistě, můžeme se ptát, zda má takovýto podnikatelský záměr budoucnost. Přeci jen, v dnešní stále pokračující globalizaci nemusí být pro prodejce problém si například již zmíněné oříšky objednat z Indie sám. Nepotřebuje na to dovozovou firmu. Zvlášť pokud jde o velkou nadnárodní společnost.

A ano, je v tom zrnko pravdy, avšak musíme se dívat na širší obraz. Ačkoliv se to těmto gigantům nelíbí, nejsou jedinými hráči na trhu. I dnes často najdeme malé prodejce. Stačí si jen vzpomenout, jak často vidíme například v obchodních centrech stánky, kde nabízí například právě pistáciové či jiné oříšky, ale i jiné pochutiny, jako jsou mandle v čokoládě.

pistácie2

Tam vidíme, že jejich zásoby, které tam mají, nejsou zrovna velké. A má to svůj důvod – tyto potraviny se rychle kazí. Nemělo by tedy smysl mít jich kvanta, a potom jich většinu vyhodit. Mnohem lepší je kupovat častěji, ale po menších dávkách.

A toto je právě ten případ, kdy se vlastní dovoz nevyplatí. Proto je lepší obrátit se na firmu, jako je například již zmíněný Oilseed servis. Ta zboží doveze ve větších dávkách, a následně si je rozeberou malí prodejci. Všichni jsou pak spokojení.