Důležitou součástí jsou plováky

Domácí bazén nám pak zajistí určitý komfort relaxace. Nemusí se nikam dojíždět k vodě a tak se tropické teploty stávají mnohem snesitelnější. Ve volném prostoru si snadno můžeme rozprostřít deku nebo lehátko a dalším příslušenstvím pro dokonalý odpočinek. Zkrátka perfektní soukromí. Jen to má malý háček, abychom si mohli užívat dokonale kvalitní a čistou vodu, tak bude třeba se o náš vodní poklad pořádně postarat. Pokud se jeho údržba bude provádět pravidelně, tak nezabere mnoho času, prodlouží životnost našeho bazénu a navíc nepřekvapí problémovou vodou, která by byla znečištěna například vodními řasami nebo jinými nežádoucími parazity ve vodě. Součástí všech bazénů by měly být plováky, které jsou při údržbě vody nepostradatelné.

domácí bazén

Vybíráme z nabídky

Plovák je velmi praktická věc a není cenově náročná, jelikož vybrat se dá od nejlevnějších, které jsou vyrobeny z odolného polypropylenu a s UV stabilizátory, až po automatické, které jsou cenově dražší, ale na druhou stranu samy vyhodnocují stav vody a také podle toho dávkují bazénovou chemii. Například https://eshop.techneco.eu/Plovaky nás seznámí s další nabídkou zimních pomocníků.

Klasické a nejvíc používané – cenově nijak náročný pomocník. Slouží k dávkování tabletové chemie. Tableta se vloží dovnitř, zabezpečí dvířky a takto připravený se položí na hladinu vody. Vítr a vlny se pak postarají o zbytek. Přípravek se pomalu uvolňuje do vody a tím ji ošetřuje. Podle druhu tablet, které jsou odlišné nejen velikostí, ale i dovedností si vybereme vhodnou velikost plováku.

Poloautomatické – jsou sice dražší, ale není to cena, která by nás zruinovala. Výhodou je, že sem můžeme vložit najednou i více tablet, takže nemusíme tolik myslet na doplňování. Jen tento dávkovač nebude vodu dezinfikovat pohupováním ve volném prostoru, ale musí se umístit do filtračního okruhu.

zábava

Automatické – za pohodlí se zkrátka musí připlatit. Ceny dosahují až desítek tisíc korun a také za to odvedou víc práce. Slouží zároveň k vyhodnocování vody a také následně k její úpravě. Jsou napojeny hadičkami přímo na kanystry s chemií na úpravu pH vody, chlor a další potřebné přípravky. Podle vyhodnocení si samy nadávkují potřebnou látku.