Svatby venku

Na co nezapomenout

1) Kdo vlastní pozemek – Vlastník pozemku vám musí udělit souhlas s pořádáním akce (vstupu na pozemek) a podle údajů v katastru se určuje příslušnost úřadu. Tudíž v žádosti o svatbu mimo obřadní místnost musíte uvést parcelové číslo pozemku, kde se bude svatební obřad konat (plus zaplatit poplatek, přibližně tisíc korun, za to, že bude svatba venku – mimo obřadní síň)
svatební medvídci
2) Administrativní formality – při venkovním sňatku (obřadu) je povinností vyvěsit státní znak České republiky, který musí na něčem vyset. Doporučuji mít malý zahradní stolek se židlí, na kterým bude svatební kniha hostů, aby aktéři při podepisování se mohli posadit (podpis tak bude více čitelný). Obřad trvá minimálně půl hodiny, tudíž je dobrý použít zahradní židle nebo lavice, které v případě podmáčeného terénu se neboří .
3) Sledujte počasí – Pokud začne pršet, nebo bude jen hodně rosy, mějte záložní plán, kam se schovat. Pokud je jen promočená zem a i přesto chcete mít sňatek venku, je dobrý aspoň trochu zpevnit podlahu (dát tam třeba starý koberec). Podpatky nedoporučuji, jelikož se budete propadat. Nezapomeňte ale taky na vítr. Uvědomte si, že pokud nejste v závětří, bude dost profukovat. Je dobré se chránit i před sluníčkem v parných dnech. Použijte třeba slunečníky. Vyřešit tyhle problémy můžete tím, že svatbu budete mít na statku či stodole.
ozdobené židle
4) Pozor na nezvané hosty – Nezapomeňte, že hmyz je všude. Proto je dobrý se před ním chránit například repelentem, ale můžete použít i přírodní metody: kytice levandule, či hřebíček v alpě. Dávejte pozor i na alergie.
5) Večery jsou chladné – Pokud budete chtít mít hostinu též venku (zejména jarní a podzimní svatby), je dobré pořídit pro svatebčany deky na zahřátí. Věřte, že se budou hodit.