Velká oslava

Těm, kterým to působí starosti možná pomůže tento kratičký článeček, jak si sehnat něco, co je velmi důležité při každé zábavě či oslavě všeobecně.

Jistě to znáte, sejde se spousta příbuzných, manželka se velmi pozorně pročítá vybranými hosty a jdou na ni mdloby.

„Táto, tohle bude totální katastrofa“. Lká žena nad lejstry se jmény.

„Neblázni Božka, zvládli jsme to každý rok, tak co by ne letos“. Odporuje hlavní člen operace s názvem Bedřichovy narozeniny.

sekt na oslavě

„Jenže je spousta lidí z tvé nové práce, a to i s dětmi, panebože, co budeme dělat?“

„Svlíknem se a budem běhat“, pochichtává se otec, posilněn jsa několika panáky čirého alkoholu. Slavit se má týden dopředu, medituje v duchu a nakonec zjistí, že si také není jistý v kramflecích. Nuže, pozvánky jsou rozeslány, a dokonce je zajištěna i jedna zábava. Přijede i profesionální kapela. Ale co s dětmi?

kouzelník

„Není nad dobrou radu“, medituje opět oslavenec, jsa řádně obležen láhvemi s alkoholem. A už to má. Jeho nadřízený jej inspiroval. Když to má na oslavě on, proč by také nemohl Bedřich. A spěchá neznámo kam. Žena se obává, zda vůbec trefí zpět, ale obavy jsou zcela zbytečné. Hlava rodiny se vrací rozveselena, protože cesta se setkala s úspěchem. Pan Bedřich, příjmení není důležité, totiž obdržel kontakt, který potřeboval. Zavolá si totiž na svou oslavu kouzelníka. To tu ještě nebylo. Hosté prasknou závistí a děti se budou bavit. Zabijí se tak dvě mouchy jednou ranou. Nebo tři? Všichni budou civět na kouzla, ergo se méně vypije a zbude více na oslavence samotného. Bedřich s objednávkou řečeného počká do druhého dne, neb nyní se mu špatně komunikuje vinou neohebného jazyka. A druhý den je druhá zábava na oslavu narozenin zajištěna. Bedřich sice nechápal kouzelníkovy dotazy na množství diváků a jejich věk, ale vše poctivě zodpověděl. Inu, kouzelník musí vědět komu bude své triky předvádět. Podle toho si totiž musí představení připravit. A pak už se nezbývá je těšit. Na obou stranách.