Výhody nebankovních společností: Znáte je?

Web

Nebankovní společnosti jsou pro mnohé předzvěst vynaložených financí navíc a skrytých podmínek. Pro jiné zase znamenají jedinou záchranou stanici na cestě před krachem. Tak jaká je skutečnost?

jednání v bance

V případě kdy se ocitneme v tíživé finanční situaci, jsou to právě bankovní subjekty, které by nám měly umět pomoci. S velkou ochotou se ale v takovém případě počítat nedá. Jsou tu však ještě nebankovní subjekty, které nabízí své úvěrové produkty dostupné všem. Pokud vás neočekávaně překvapí výdaje navíc nebo potřebujete překrýt dobu do další výplaty, tak jsou to právě nebankovní společnosti, které vám tento problém pomohou vyřešit za pomoci spotřebitelského úvěru. Ano, jsou to totiž rychlé spotřebitelské úvěry, na které se nebankovní společnosti specializují. Řada z nich ale touží konkurovat bankám stále více a přichází na trh i s hypotečními úvěry, nebankovní americká hypotéka Nebankovni-hypoteky-uvery.cz je jedním z nich.

Bez zbytečné byrokracie a papírování

Není žádným tajemstvím, že banky ke každé žádosti přistupují individuálně. Což může být velmi zdlouhavé. Určitě tak nepočítejte s tím, že úvěr v bance vyřídíte na počkání. I kdyby banky chtěl nabídnout úvěr žadateli okamžitě, složitá legislativa České národní banky jim to bohužel neumožní. Po novele zákona z dubna 2020, která reagovala na aktuální koronavirovou krizi, se také ještě zpřísnily některé podmínky pro získání úvěrů. Za odmítnutou žádostí tak mnohdy stojí složitá legislativa a ne neochota bank.

podpis smlouvy

Nebankovní společnosti jsou v tomto ohledu ještě stále ke svým žadatelům vstřícní. U spotřebitelských úvěrů je možné zažádat i online, hypoteční úvěry jsou zpracovány během několika dní. Vše je rychlé, bez zbytečného papírování a tolik opovrhované byrokracie. V případě, kdy žadatel neuspěje v bance, ještě není nic ztraceno.