Vše, co potřebujete vědět o umělém mléce

Co je to umělé mléko?

Jedná se o náhradní produkt složeny z kravského mléka, které se odpovídajícím způsobem upravilo. Typicky tento proces snižuje množství bílkovin a tuků, zatímco zvyšuje obsah vitamínů a minerálů, jako je vitamin. A, D, E, C, železo a zinek. Většina směsí je také obohacena o kyseliny DHA a Omega 3. Tato změna je zaměřena na napodobení složení mateřského mléka, a tím se přizpůsobuje potřebám trávicího systému dítěte, poskytuje mu všechny potřebné živiny a zajišťuje správný růst a vývoj. Proces vytváření náhradních směsí je velmi pečlivě kontrolován a podléhá mnoha omezujícím normám. Díky tomu si může být každý rodič jistý zdravotní nezávadností podávaného mléka.
dítě s lahví

Jak si vybrat upravené mléko?

Existuje mnoho směsí dostupných na trhu pro děti všech věkových skupin:

1– Výrobkem s tímto označením je kojenecké mléko, vhodné pro kojence od narození do 6 měsíců věku. Jsou podávány v případech, kdy není možné přirozené kojení, např. kvůli nesnášenlivosti laktózy.

2 – toto je další mléko, určené pro děti od 6 měsíců do 1 roku-

3 nebo Junior – směs označená č. 3 je vhodná pro batolata ve věku 1-3 let.

AR, HA, PRE atd. – jedná se o specializované produkty, které jsou vytvářeny pro kojence s trávicími potížemi, jako je reflux nebo alergie. Směsi s označením PRE jsou určeny pro předčasně narozené děti a děti s nízkou porodní hmotností.
krmení novorozence

Jak často dáváte mléko svému dítěti?

Existuje pravidlo, že děti krmené mateřským mlékem se kojí na vyžádání, tj. tak často, jak požadují. V případě náhradních směsí je důležité dodržovat množství podaného mléka a časy krmení. Podrobné pokyny přizpůsobené věku dítěte jsou uvedeny v tabulce na obalu produktu. V případě pochybností je vhodné konzultovat tento problém s pediatrem, který s ohledem na výšku a hmotnost dítěte navrhne nejlepší způsob výživy.

Je také důležité si uvědomit, že kojenci dostávají mléko pomocí láhve. Z důvodu zdraví ústní dutiny a správného kousání je však u starších dětí lepší nahradit ji hrnečkem.