Ložnice coby oáza klidu

Místnost coby celek se pokuste zařídit spíše v neutrálních pastelových barvách, pracujte zejména s bílými, šedými či světle modrými tóny. Co se týče materiálů, dejte přednost světlému dřevu či kovu. Osvětlení by pak mělo být spíše teplejší, nikoliv chladné, které může vyvolat problémy s usínáním, je-li mu člověk po delší dobu vystaven. Plně postačí bodová či zabudovaná stropní svítidla namísto objemného závěsného lustru.Hluboký spánek.jpg
 
Dále dbejte na dostatečné množství volného prostoru. V žádném případě se nesnažte vyplnit každé volné místo kusem nábytku, obrazem či jinou dekorací. Zvolíte-li vzdušnější vybavení místnosti, nebudete se cítit stísněně a spánek přijde rychleji. Zcela tedy postačí prostorná postel dle vašich potřeb, noční stolek s lampou pro odkládání nezbytností a případně omezený úložný prostor v podobě jednoduchých skříní. Úložné prostory by přitom neměly být otevřené. Rovněž lze doporučit spíše podlahy dřevěné či jejich imitace nežli koberec vyplňující celou místnost. Zabráníte tím zbytečnému usazování prachu.
 
Hvězdy nad hlavou
 
Součástí ložnice by mělo být rovněž okno, které zajistí ve dne dostatek světla, místnost opticky zvětší a rovněž zajistí přívod čerstvého vzduchu. Ten je nezbytný pro klidný a osvěžující spánek, snažte se proto před každým novým uložením se do postele řádně vyvětrat a snížit teplotu. Jedná-li se o pokoj podkrovní, pak přichází v úvahu i okno střešní, které když je vhodně umístěné nad samotným lůžkem, umožňuje poměrně okouzlující výhledy na noční oblohu.
 Ustlaná postel.jpg
V žádném případě nedělejte z ložnice pracovnu, je-li to aspoň trochu možné. Vyvarujte se proto umisťování pracovního stolu s počítačem v blízkosti vaší postele. Jakmile si mozek navykne na zvýšený výkon v určitých prostorách, spánek se automaticky stane obtížnějším. Stejně tak byste tedy ani neměli usedat s notebookem do postele. Mobilní telefon přes noc nechávejte ideálně ve zcela jiné místnosti.