Čistý pohled na věc

PC

Hardware, software, počítačové komponenty a periferie, pro starší a i mnohé mladší, úplně cizí slova, která si nanejvýš spojují s IT oborem. Víc vědět nepotřebují a ani nechtějí. To je přístup, kterým zatěžují nejenom sebe ale i ostatní.
stolní počítač

Počítače jsou právě proto pro mnohé velkou neznámou když přijde na jejich vlastnosti, cenu, opravu a vůbec, o jakoukoli záležitost ohledně nich. S tím a s veškerými znalostmi a zkušenostmi s tématem IT byl zaveden pojem druhá gramotnost. S tou se snaží školské systémy seznámit mladší školáky již v prvních letech studia prostřednictvím předmětů informatiky a ICT. V těchto předmětech se seznamují s kancelářskými balíky, jejíž naplní je využívání kancelářských programů. Mezi ty nejznámější patří Microsoft office365 společně s jejich programem Microsoft Word pro úpravu textových dokumentů a tabulkový editor Microsoft Excel pro úpravu a práci s tabulkami. Tento balík ale patří mezi placené služby, mezi ty neplacené patří například Liber Office, který se svými možnostmi od svého placeného koley příliš neliší.
notebook na dřevěném stolku

V dnešní době se ale PC a všechny věci okolo spojují především s herním průmyslem, tedy s hraním počítačových her, za které rodiče plísní svoje potomky. Hraní her se nejvíce rozrostlo na východě. Z toho se časem zrodili nejrůznější soutěže v tak zvaných online sportech. Ty největší turnaje se konají okolo titulů jako StarCraft2 od společnosti Blizzard nebo League of Legends od společnosti Riot Games. Nejnovější titulem, který se stal populárním hlavně u mladších hráčů je Fortnite. Ten vzbudil pozornost především po té, co 16 letý chlapec vyhrál hlavní cenu v hodnotě 30 milionů dolarů.

Počítačům by se měli lidé věnovat ale z jiných důvodů než je krásné přislíbení nemalých peněz. Jedním z nich je především pokrok ve vědě a vývoji. Vezměte si například dnešní medicínu, zkuste si ji představit bez moderních přístrojů a technologii.