Proč dnešní vztahy nic nevydrží?

Jistě takový pár znáte i vy. Zamilovali se, zasnoubili se, vzali se, porodili děti, rozvedli se – a tohle všechno stihli v horizontu dvou let. Jistě jste nad tím také už někdy přemýšleli. Spousta vztahů je nevyrovnaná a končí rozvodem již brzy po svatbě. Proč se tomu však děje?
Žijeme v uspěchané době. Chceme všechno, hned a nejlépe zadarmo. Mnoho z nás bylo již od malička ubezpečováno, že jsou krásní, chytří, zkrátka dokonalí. Tohle vše mělo jen jediný výsledek. Mladí lidé nejsou schopni (a ani ochotni) dělat kompromisy. Jestliže se něco děje mimo vysněný ideál, často neumí problém vyřešit. Obrovskou vinu na tom mají i sociální sítě.
ruce s křížky
Při neustálém chatování se vytratila schopnost řešit problémy tváří v tvář. Mnohdy mimo online svět nejsou mladí lidé schopni říct své pocity ani stížnosti. Díky tomu se problémy potlačují (čímž se také kupí).
Se sociálními sítěmi souvisí i další problém. Žijeme v dokonalém světě a sami se snažíme být dokonalí. Chceme být hubení, krásní a bohatí, proto abychom dosáhli vytouženého výsledku, jsme ochotni i lhát nebo se dokonce přetvařovat.
Tímto se dostáváme k jádru věci. Za předpokladu, že se začneme přetvařovat i před partnerem, nastává problém. Chvíli tento „dokonalý“ vztah fungovat může, nicméně je předem odsouzen k zániku. Je logické, že se nikdo nedokáže přetvařovat věčně. Jakmile prvotní zamilovanost vyprchá, nastane krutá realita. Následně partneři začnou mít pocit, že se odcizili a že se jejich protějšek změnil. Následně je konec vztahu za rohem.
siluety na roztrženém papíru
Chcete-li, aby právě ten váš vztah trval až na věky, je upřímnost a řešení problémů zcela stěžejní. Dokonalost hoďte za hlavu a hned od začátku vztahu si na nic nehrajte. Kromě toho, že si budete lépe rozumět, získáte i báječný pocit z toho, že vás někdo má rád skutečně takového jaký jste a nemusíte nic předstírat.